Sadaļa: Atvaļinājums

Instagram turpina augt, un arvien vairāk un vairāk cilvēki izvēlas tieši šo sociālo tīklu platformu, kur smelties iedvesmu un motivāciju. Tāpēc šajā rakstā mēs apkopojām 10 ceļošanas profilus, kuriem vērts sekot 2017.gadā. Jūs atklāsiet jaunus un neredzētus horizontus, varbūt pat jaunu galamērķi savam ceļojumam! Tāpēc tikmēr, kamēr somas vēl nav sakārtotas un lidmašīnas biļetes izprintētas, aicinām jūs doties virtuālajā atvaļinājumā kopā ar mums!

1. The TSA

screen-shot-2017-01-10-at-14-27-48

Šis Instagram profils apvieno sevī humoru ar lietderīgo, kā piemēram – kā pareizi sakrāmēt savas ceļojumu somas, pēc TSA standartiem. Neesi drošs vai mugursomā ņemt līdzi vecmāmiņas cepto kēksu vai smaržīgo melleņu pīrāgu? Šie ir tikai daži on jautājumiem, uz kriem šis profils jums palīdzēs rast atbildes.

2. Lauren Bath

screen-shot-2017-01-10-at-14-32-19

Laurena atspoguļo dzīvi Austrāljā un uzrunā teju katru sekotāju ar savām fotogrāfijām. Tā kā Laurena studē fotogrāfa profesiju, elpu aizraujoši foto tiek augšuplādēti teju katru dienu.

3. Greg Sideris

screen-shot-2017-01-10-at-14-36-37

Ja jums patīk panorāmas skati un dabas dažādība, Grega profils ir īstais, kuram sākt sekot. Šis vīrs ar ceļošanu ir uz “Tu” un viņa vienreizējie foto teju no visas pasaukes, liek spalviņām uz rokas sacelties un acīm medīt nākamo ceļojuma maršrutu. Vēljovairāk – pats Gregs dzīvo Vīnē, un bildes no šīs skaistās pilsētas viņa profilā nebūt nav retums.

4. Kimi Juan

screen-shot-2017-01-10-at-14-40-06

Brīnišķīgas un krāšņas debesis, debesu zili okeāni ar miljoniem dažādu zivju un iedvesmojoši foto stāsti no ceļojumiem – tas ir viss ko varēsiet atrast Kimi Juan profilā.

5. Paul Nicklen

screen-shot-2017-01-10-at-14-47-30

Pauls ir salvenās organizācijas National Geographic fotožurnālists un kā jūs jau varētu nojaust, viņa fotogrāfijas ir unikālas. Ja esat dzīvnieku un dabas mīlis, tad Paula profils būs īstais, kuram sākt sekot. No polārlāčiem līdz lietusmežiem. Par māti dabu un vietu, kuru saucam par mājām – planēta Zeme. Ne velti, šim vīram ir teju 3 miljoni sekotāju.

6. Frans Lanting

screen-shot-2017-01-10-at-14-52-41

Frans ir vēl viens National Geographic fotogrāfs. Jau palūkojoties tikai uz dažiem viņa ceļojumu foto, jūs sapratīsiet kāpēc šis vīrs ir iekļauts mūsu sarakstā. Viņa uzņemtie dabasskati un dzīvnieku bildes pavisam noteikti nav no šīs pasaules.

7. Travel Babbo

screen-shot-2017-01-10-at-14-57-10

Ja jums ir atvase, šis profils būs kā motivātors ceļojumu plānošanai kopā ar saviem bērniem Ēriks Stoens, kurš arī ir autors Travel Babbo, ceļo kopā ar saviem bērniem. Un kā redzams viņa uzņemtajos foto, ceļošana ar bērniem nebūt nav mokoša. Vajag tikai attiecīgu plānu, bērnu palīdzību un izcils ģimenes piedzīvojums var sākties!

8. Steffen Fossbakk

screen-shot-2017-01-10-at-15-03-14

Ja Norvēģija ir jūsu sapņu zeme vai vienkārši, tās apburošā un daudzveidīgā daba jūs apbur, Stīvena profils būs kā radīts tieši jums. Virtuālais atvaļinājums pateicoties viņa Instagram profilam, palīdzēs Jums iepazīt Norvēģiju un tās dabu daudz krāšņākās un daudzveidīgākās krāsās.

9. Johan Lolos

screen-shot-2017-01-10-at-15-07-13

Šis vīrs savos piedzīvojumos dodas kopā ar savu mīļoto sievu. Un nebūt luksusa hoteļi un tūristu pilsētas ir viņu galamērķi. Klusas kalnu ielejas, apburoši ezeri un bezgalīgi sausi tuksneši ir vietas, kuras piesaista šos divus mīlniekus. Divvientulība, mazs busiņš un vēlme ceļot ir tieši tās sastāvdaļas, kuras palīdz un dzen šos divus cilvēkus uz priekšu.

10. Clint Johnston

screen-shot-2017-01-10-at-15-10-43

Droni mūsdienās nav nekāds retums. Tomēr cilvēku, kas spētu to funkcijas izmantot lieterīgi ir pavisam maz. Fotogrāfijas ar dronu palīdzību ir pārņēmušas nevienu vien Instagram profilu un pacēlušas tos pavisam citā līmenī. Un arī šis profils nav izņēmums! Džonsona fotogrāfijas piedāvā elpu aizraujošus skatus no putna lidojuma, pasaules visskaistākajās vietās.

Kuram gan nepatīk ceļot. Taču arvien vairāk un vairāk mēs medijos un ziņās lasām par dažādiem negadījumiem, kuri notikuši tūristu iecienītās vietās. Un jāteic, ka pastiprinoties terorisma draudiem visā pasaulē, cilvēki un potenciālie tūristi arvien vairāk šaubās par to, vai vispār ir vērts kurp doties, jo kāda velna pēc, lai mēs riskētu ar savām dzīvībām, lai kādā pasaules nostūrī pabaudītu sauli, pludmali un citu tautu ēdienu. Un šāda nostāja nebūt nav nepareiza, taču jāpatur prātā ir viens – mūsdienās, mēs nekur nevaram justies droši. Savā pilsētā vai savā valstī – potenciālas briesmas var uzglūnēt jebkur. Taču, nebūt par negatīvām lietām būs šis raksts.

Šis raksts tika veidots, lai iepazīstinātu jūs ar informāciju par valstīm un atsevišķām teritorijām, kā arī ieteicamajiem pasākumiem pirms ceļošanas un ceļošanas laikā, lai izvairītos no nevēlamiem starpgadījumiem, kad tie vismazāk ir nepieciešami. Jo kas gan var būt nepatīkamaks, par izbojātām brīvdienām, vai ne?

  1. Ieteicams tūristiem laicīgi noformēt ieceļošanas vīzu, ja tāda nepieciešama. Svarīgi arī precizēt un noskaidrot papildu ceļošanas nosacījumus jūsu izvēlētajā aviokompānijā.
  2. Ieteicams jebkuram, kurš garsās pamest valsti, iegādāties veselības un dzīvības apdrošināšanas polisi. Tādējādi, ja ceļojuma laikā gadīsies kādas veselības vai citas problēmas, izdevumi, lai segtu notikušo, nebūtu jāmeklē no pašu maciņiem. Šeit adrese, lai veiktu reģistrāciju (latvija.lv/lv/Epakalpojumi/EP139/Apraksts)
  3. Ja nu tomēr ar bailēm esat uz “tu” un esat izraudzījis doties uz augsta riska apgabalu, ieteicams konsultēties ar speciālistiem par nepieciešamajām vakcinācijām,lai izvairītos no nevēlamiem pārsteigumiem. Parasti, šādos augsta riska apgabalos ir iespēja inficēties ar tādām slimībām un infekcijām, kā holeru, A un B hepatītu, dzelteno drudzi, kā arī citām bīstamām un nepatīkamām slimībām. Vēljovairāk – “pārvest” kādu no šīm kaitēm un “iepazīstināt” ar to savus tuviniekus, diez vai kāds no mums vēlētos. Vairāk informācija par vakcinācijām – aslimnica.lv/lv/content/stacionars-latvijas-infektologijas-centrs-0
  4. Kā jau raksta sākumā minējām – mūsdienās pieaug terorisma draudi visā pasaulē. Kā vēsta senais teiciens – sargi sevi pats, tad Dievs tevi sargās. Ceļojuma laikā ieteicams ievērot īpašu piesardzību. Piemēram, izvairīties no tādu objektu apmeklējuma, kuros vienlaicīgi atrodas liels skaits cilvēku. Terorisma draudu līmenis Eiropā ir mainīgs. Te vienas nedēļas laikā notiek vairāki sprādzieni un uzbrukumi, te vairākus mēnešus iestājas miers un klusums. Aicinām tūristus būt piesardzīgiem, pieskatīt savas perosnīgās mantas un tuviniekus, draugus.

pasted-image-1

Lai arī cik ļoti mums to negribētos atzīt – mēs nekur nevaram būt pasargāti. Nekur. Tāpēc arī ir muļķīgi un naivi domāt, ka sēžot četrās sienās mēs būsim pasargāti. Lai nu kā, cerams, šis raksts jums lika kaut nedaudz aizdomāties, par nepieciešamajiem drošības pasākumiem, pirms ceļojuma uzsākšanas. Un nebūt nav tā, ka līdzi nepieciešams ierocis, miesasargs vai kas tamlīdzīgs. Rakstā apkopojām visprimitīvākos un nepieciešamākos drošības pasākumus, lai jūsu ceļojuma laikā, radoties problēmām, jūs nekristu izmisumā un jūsu brīvdienas nebūtu vēl vairāk izbojātas.

Tajā pat laikā, iecienītākajās tūristu pilsētās un vietās, jau tā tiek strādāts pie drošības un tās kontroles. Galvenais, apdrošiniet sevi un visu ceļojuma laiku turiet ausis un acis vaļā. Ik pa laikam ziņojiet par savu atrašanās vietu saviem tuviniekiem un draugiem.
Lai patīkams un veiksmīgs ceļojums!

Mēs visi esam dzirdējuši teicienu – ratus taisi ziemā, bet ragavas kal vasarā. Un šo teicienu mēs varam attiecināt uz daudzām dzīves jomām, domājot – jo laicīgāk sāksim plānot un domāt par konkrēto lietu, jo gatavāki mēs būsim. Tūrisms un ceļošana, protams, nav izņēmums. Tāpat kā šortus vasarai mēs par vislētākajām naudām varam iegādāties ziemā, vai lepnu kažokādu ziemai vasarā, tas pats ir ar ceļojumu biļetēm. Tāpēc mudinām tevi, dārgais lasītāj, sākt plānot savus vasaras spilgtākos mirkļus jau tagad!

Dzirdot un lasot vārdus “Vasaras sezona 2017”, paceļas matiņi uz rokām, acis izplešas un balss manāmi notrīc. Un kā nu ne – ziema jau stāv pie mūsu namu priekšdurvīm un sniega lāpsta atstutēta pret šķūņa durvīm. Taču, lai tiktu pie tik ilgi gaidītā vasaras ceļojuma, ieteicams rezervēt hoteļus un ceļojuma biļetes jau tagad.

Iztēlojieties skaistu pludmali, viesnīcu turpat blakus, piedzīvojumu pilnas ekskursijas. Aplūkosim septiņus galamērķus, kurus vērts apskatīt 2017.gada vasaras sezonā. Tad nu aiziet!

Melnkalne

pasted-image-smallPasakaina vieta, kas atrodas starp Eiropu un Āziju – Balkānu pussalā. Tūristu ļoti iecienīta un pieprasīta vieta, tādēļ arī, ja sirds kāro apskatīt šo reģionu, ieteicams interesēties un meklēt biļetes jau ziemas periodā. Daba, dzidra jūra, augsti un pasakaini kalni, bagāta vēsture un viesmīlība no vietējo iedzīvotāju puses ir tikai dažas no lietām, ko varat sagaidīt.

Dubrovnika 

pasted-image-small-6Šī vieta patiks vēstures mīļiem un to entuziastiem. Valsts ar bagātu un senu vēsturi, un senām paražām. Dubrovnika piesaista tūristus ar patīkamo un maigo klimatu, komfortablām un ērtām atpūtas zonām, kā arī garšīgu un interesantu ēdienu.

Maljorka

pasted-image-1Daudz dzirdēts šis vārds, taču nepieciešams pārliecināties ik katram pašam, par šīs salas burvību un mūžīgo vasaras klimatu. Neparasta daba, aktīva un aizraujoša nakts dzīve ar daudz un dažādām iespējām. Restorāni ar pasakainu ēdienu un karstās smilšu pludmales – tas viss sevī ietver vārdu Maljorka. Un pat vēl vairāk.

Madeira

pasted-image-small-5Sala, kura ietērpusies zaļās krāsās visu cauru gadu. Madeira ir bagāta ar floru un faunu. Unikālās ainavas un daba visapkārt liek aizrauties elpai katram tūristam. Un apskatot šo salu nav nekāds brīnums, ka Madeiru dēvē arī par Mūžīgā pavasara salu.

Grieķijas salas

pasted-imageKad runājam par tūrismu, pirmais kas nāk prātā ir Spānija un Grieķija. Un kā nu ne. Grieķijas salas ir pārsteidzošas ar savu unikālo un daudzveidīgo dabu. Viesmīlīgiem iedzīvotājiem, aktīvu nakts izklaidi un senām ēdienu tradīcijām. Grieķu temperaments mudina ik katru tūristu apmeklēt šo valsti un uzzināt par to daudz vairāk.

Antālijas kūrorti 

pasted-image-small-4Antālijā jūs varēsiet relaksēties un atpūsties pēc bargās ziemas. Kārtīgi izpeldēties un lutināt ķermeni ar karsto sauli. Lieliska un mierīga atpūtas vieta ģimenēm ar bērniem.

Bulgārija

pasted-image-small-3Bulgārija nav valsts, par kuru iedomājamies, pieminot vārdu tūrisms. Taču valsts sevī slēpj ne tikai senas un spēcīgas tradīcijas, bet arī elpu aizraujošus dabas skatus un viesmīlīgus iedzīvotājus. Kūrortos Burgasā un Varnā jūs atradīsiet bezgalīgi plašas un garas pludmales. Maigais un siltais vējš no Melnās jūras glāstīs jūsu vaigus un ļaus baudīt atpūtu uz visiem simts! Vēljovairāk – Bulgārija ir valsts, kurā cenas, salīdzinot ar citām, ir relatīvi zemas. Tāpēc arī šī ir lieliska iespēja arī cilvēkiem, kuriem ienākumi nav no tiem lielākajiem, taču vēlas izrauties no ikdienas rutīnas un pazust kādā pasaules nostūrī kaut uz pāris dienām.

Cerams, ka bildes un raksts pamudināja jūs ielūkoties dažos no karstākajiem vasaras piedāvājumiem. Vēljovairāk – jo laicīgāk sāksiet plānot, jo lētāks, ilgāks un neaizmirstamāks būs jūsu 2017.vasaras piedzīvojums!