Kad vecums nav šķērslis

pasted-image

Attēlā redzamā sieviete ir 80 gadus vecā britu stjuarte Bete Neša. Jums radīsies jautājums – vai sen nav bijis laiks pensijai? Uz šo jautājumu, Bete vien pasmaidītu un atbildētu jums ar skaistu nē.

Bete Neša strādā par stjuarti vairāk kā 60 gadus. Un nē, jūs nepārklausijāties – sešdesmit gadus! Vēljovairāk, par iepriekš minēto pensijas vecumu un tajā iešanu, pieredzējusī stjuarte nepavisam nedomā.

Par stjuarti Bete Neša sāka strādāt 21 gada vecumā, aviokompānijā “Eastern Airlines”. Stjuarte atminas, ka laikā, kad ASV prezidents vēl bijis Dvaits Eizenhauers un pasaule vēl nebija redzējusi Auksto karu, lidojuma biļetes maksājušas aptuveni $12 un iepriekš rezervēšana nebija nepieciešama. Bete atceras savu pirmo lidojumu 16 gadu vecumā. Redzot skaistās un glauni tērptās stjuartes, viņa uzreiz iemīlēja šo profesiju un centās uzzināt pēc iespējas vairāk informāciju par to, kā kļūt par stjuarti un kur iespējams studēt šo profesiju. Tolaik, stjuartes darbs asociējās ar spožumu un prestižu. Stjuartei Betei Nešai sākot strādāt aviācijas industrijā, lidmašīnas esot bijušas gandrīz tikpat ekskluzīvas un smalkas kā pats atvaļinājums ārzemēs. Atšķirīgi no mūsdienām, stjuarte atceras, kā lidojumu laikā pasažieriem tika ļauts smēķēt un starptautiskos reisos, lidmašīnas pasažieriem tika piedāvātas īpašas guļvietas un visdažādākās ērtības.

Bete stāsta, kā tērpu mode stjuaršu aprindās ir krietni mainījusies ejot gadiem. Ja senāk krāsaini un raibi bija stjuaršu tērpi, tad mūsdienās lietišķums un pieticība ir pirmie vārdi, kas nāk prātā Betei, domājot par tiem.

pasted-image-1

Mūsdienas

Mūsdienās Bete strādā “American Airlines” aviokompānijā. Tas gan nav oficiāli apstiprināts, taču tiek uzskatīts, ka Bete ir pasaulē vecākā un visilgāk strādājuši stjuarte.

“Mans darbs un piedzīvojumi tajā ir vistiešakajā veidā saistīti ar mūs klientiem un palīdzēšanu tiem. Sākot ar visparastāko aprunāšanos beidzot ar gardas kafijas pasniegšanu”, stāsta Bete.

Stjuartes ikdiena paiet apkalpojot lidojumus no Bostonas uz Vašingtonu. Pasažieri, kam lidošana ir daļa no ikdienas, satiekot pieredzējušo stjuarti, pasmaida un pārmin vārdus gluži kā satiekot senu drauug, kas tā arī ir.

“Šo sajūtu nemaz nevar izstāstīt vārdiem. Visus šos gadus strādājot vienā reisā, katru dienu es satieku savus pastāvīgos klientus un iepazīstu jaunus. Protams, dažkārt nākas sastapt kādu slavenību vai kādu citu sabiedrībā ievērojamu personu. Un, ja man vajadzētu saskaitīt, cik kopā starptautiskos lidojumus esmu veikusi, es apjuktu skaitļos un man nāktos sākt visu no sākuma” smejoties atbild Bete.

pasted-image-2

Pavisam nesen, Betes kundze svinēja savu 81.dzimšanas dienu, kas notika 31.decembrī. Uz jautājumu, ko stjuarte ir sapratusi un iemācījusies, kalpojot un strādājot tik ilgi aviācijas industrijā, Bete atbild: “Lai arī cik satīriski tas neskanētu, bet cilvēki patiešām meklē un tiem ir vajadzīga mīlestība. To sakot, es nedomāju apskāvienus un tamlīdzīgas blēņas, lai arī tām nav nekāda vaina un tās pavisam noteikti strādā. Bet ir kāda lieta, ko esmu pamanījusi, ka cilvēkiem tās trūkst vismazāk – uzmanības! Par naudu tu nenopirksi mīlestību. Par naudu tu nenopirksi uzmanību. Bet tieši to cilvēki visvairāk meklē. Un par laimi, gadiem ilgā pieredze un komunicēšana ar dažādiem cilvēkiem man ļāvusi piekopt šo mākslu un arī sniegt ne tikai mīlestību, bet arī uzmanību ik katram pasažierim. Un tas viss par baltu velti!”

Neša ir lepna par sevi un savu karjeru. Tā esot svētība, ka veselība ļauj stjuartei vēljoprojām 81.gada vecumā pacelties gaisā vairākas dienas nedēļā un darīt laimīgus un apmierinātus “American Airlines” klientus. Īpašu pateicību pieredzējusī stjuarte adresē savam darba devējam, kurš esot ļoti saprotošs. Uz jautājumu, cik ilgi vecā kundze domā palikt avioindustrijā, Bete vien nosmīn. Laiks rādīšot un kamēr vien veselība atļaušot, plāni par prom iešanu ir atlikti malā.