Lētas alternatīvas viesnīcām

Ceļošana ir viens no vislabākajiem atpūtas veidiem, kāds vispār ir iedomājams. Tas ļauj iepazīt jaunas vietas, pilnveidot sevi, baudīt mieru un citu zemju kultūru. Diemžēl ceļošana ir visai dārgs prieks. Transporta izdevumi, ēdiens, ieejas maksas apskates objektos un citi izdevumi vien kopā sastāda ļoti lielas summas, nemaz nerunājot par nakšņošanu. Viesnīcas mūsdienās ir ļoti dārgas un ne katrs var atļauties tādu greznību. Par laimi, ir pieejams vairākas lētas alternatīvas viesnīcām, kas var ievērojami samazināt izdevumus par nakšņošanu un padarīt ceļošanu pieejamu ikvienam.

1. Couchsurfing

Mūsdienās ļoti populārs nakšņošanas veids ir tā saucamais couchsufring jeb dīvānu meklēšana. Tas nozīmē, ka jūs, par simbolisku samaksu varat pārnakšņot pie kāda vietējā, ja viņam ir brīva gultasvieta. Šādus nakšņošanas piedāvājumus var atrast dažādās interneta vietnēs. Viena no populārākajām ir couchsurfing.com, kurā iespējams dalīties ar pieredzi, uzzināt citu atsauksmes, pieteikties par viesu uzņēmēju, kā arī sameklēt sev naktsmītni jebkurā pasaules vietā. Couchsufring ir ne vien labs veids, kā ietaupīt naudu, bet arī iepazīt vietējos iedzīvotājus, viņu kultūru un dzīvošanas paradumus, kā arī uzzināt no viņiem visu par vietu, ko plānojat apskatīt.

2. Dzīvokļa nomāšana

Līdzīgi kā couchsufring darbojas arī dzīvokļu nomāšana, porti, konkrētās interneta vietnēs iespējams ielikt sludinājumu, ka uz konkrētu laiku tiek iznomāta dzīvesvieta un ceļotāji var to izmantot par attiecīgu samaksu. Atšķirībā no couchsufring, šajā gadījumā jūsu rīcībā ir viss dzīvoklis vai māja. Tas ir gandrīz tas pats, kas palikt viesnīcā, tikai netiek piedāvāti ēdināšanas pakalpojumi. Populārākā interneta vietne, kur meklēt šādus piedāvājumus ir airbnb.com, taču ir arī daudzas citas mājaslapas. Tas ir ļoti ērts nakšņošanas veids, kas izmaksās krietni mazāk nekā palikšana viesnīcā.

3. Kopmītnes

Gandrīz it visur ir pieejams kopmītnes, jo īpaši vasaras sezonā, kad studenti tajās nedzīvo. Ja vien jūs dodaties uz vietu, kur ir kāda universitāte, noteikti atradīsiet iespēju pārnakšņot kopmītnēs. Lai šādus piedāvājumus izmantotu, parasti ir jāsazinās ar konkrētu universitāti vai kopmītņu apsaimniekotāju, taču nereti šādi nakšņošanas piedāvājumi tiek likti arī viesnīcu rezervēšanas mājaslapās, kā, piemēram, booking.com. Nakšņošana kopmītnēs noteikti nebūs tik ērta, kā nakšņošana viesnīcā, taču tas izmaksās daudz lētāk. Parasti gultasvieta maksā zem 20 eiro, līdz ar to, ceļojuma budžets var tikt krietni samazināts.

4. Brīvprātīgais darbs

Ļoti labs variants, kā ietaupīt naudu, ceļojot ir, piesakoties par brīvprātīgo darbinieku kādā naktsmītnē. Šis variants vairāk noderēs tiem, kas dodas garos ceļojumos. Brīvprātīgais darbs nozīmē, ka jūs noteiktas stundas strādājiet viesnīcā, piemēram, par istabeni vai kādā citā amatā, un par to jums pretī tiek piešķirts bezmaksas numurs konkrētajā naktsmītnē un bieži vien arī bezmaksas ēdināšana. Par brīvprātīgā darba iespējām ir jāinteresējas, sazinoties ar konkrēto naktsmītni, taču vieglāk šos piedāvājumus būs atrast tad, ja palasīsiet citu ceļotāju blogus un forumus.

5. Nakšņošana teltī

Ja plānojat ceļot vasarā vai arī uz kādu siltāku vietiņu, lielisks variants būs nakšņot teltī. Protams, tas nav tas pats, kas nakšņot viesnīcā un no ērtībām būs jāatsakās, taču tas būs īsts, autentisks piedzīvojums. Tas nenozīmē, ka jāceļ telts meža vidū. Ir jāatrod sertificēts kempings, kas piedāvā telts vietas. Varat meklēt arī privātīpašumus, kuru īpašnieki atļauj uz viņu zemes celt teltis, taču kempingi parasti piedāvā arī labierīcības un ūdens apgādi. Šis noteikti būs viens no lētākajiem un izdevīgākajiem variantiem nakšņošanai.