Sešas unikālas lidostas un kurām no tām esi bijis tu?

Mums, latviešiem, ir paveicies. Kaut arī tiešie lidojumi ir ierobežoti un cenas dažkārt var uzkāpt visnotaļ augstu, ļaužu pilna lidosta un stundām ilga gaidīšana, lai izietu drošības kontroli, ir neierasta parādība lidostā Rīga. Interesanti, ka mūsdienās lidostas kalpo par ko vairāk, kā tikai lidmašinu stāvvietu un uzgaidāmo telpu, lai atkal mestos jaunos piedzīvojumos. Tas nav nekāds pārsteigums, ka lielākajās lidostās ir pieejami pasaules klases restorāni, pat jumta baseini. Dažās no tām – striptīza klubi. Un nesakiet viss “Priekš kam tas ir vajadzīgs?”. Ja ir pieprasījums – vienmēr būs piedāvājums.

Šajā rakstā aplūkosim 10 inovatīvas un interesantas lidostas. Un iespējams, ka kādā no tām tu pat esi bijis. Tad nu – sāksim!

Juancho E. Yrausquin Lidosta

2-1

Būtībā, šī lidosta ir 400 metrus garš grants ceļš pašā klints malā. Saprotams, ka kura katra lidmašīna nespēj šeit nolaisties vai pacelties – kas arī padara šo lidostu par grūti pieejamu un ne visai populāru. Taču piekritīsiet – kurš gan negribētu sajust to nervus kutinošo sajūtu, nosēžoties paša klints malā…

Barras Lidosta

pasted-image-6

Kā redzam bildē, ši lidosta ir unikāla ar to, ka pēc nosēšanās, pasažieri jau var gatavo peldbikses, bikini un doties taisnā ceļā uz peldi. Patiesībā – ši ir VIENĪGĀ lidosta pasaulē, kurā par skrejceļu tiek izmantota pludmale un tās smilts.

Don Mueang Starptautiskā Lidosta

pasted-image-5

Pietiek ar garlaicīgo sēdēšanu un nīkšanu pie datora. Don Mueang lidosta saviem apmeklētājiem piedāvā skrejceļa teritorijā nodoties golfa spēlei. Jā, jūs nepārklausijāties – golfa spēlei! Pirms kāda laika, šī unikālā iespēja tika piedāvāta vienīgi militārajam presonālam kā ekskluzīva izklaide. Un nu, lidostas vadība sapratusi, ka šis varētu būt lielisks papildus peļņas avots un labs tūrismu piesaistītājs – golfs lidostā. Izejot strikto drošības kontroli, pasažieri var izmēģināt savus spēkus un pieviekt visas 9 pieejamās bedrītes.

Gibraltāra lidosta

pasted-image-4

Vai jūs ticētu, ka 8.kvadrātmetrus maza sala spētu sevī apvienot gan šoseju, gan lidmašīnu skrejceļu? Gibraltāra lidosta ir lielisks piemērs tam. Gibraltāra lidosta ir unikāla ne tikai ar debešķīgo skatu, bet arī ar to, ka nosēšanās un pacelšanās starplaikos, lidostas skrejceļš kalpo kā šoseja, pa kuru nokļūt no Spānijas teritorijas Apvienotās Karalistes teritorijā.

Svalbāras lidosta

0

Ceļojums virs Norvēģijas arhipelāga, virs Arktiskā loka, jūs novedīs līdz Svalbāras lidostai. Ar ko šī vieta ir tik unikāla? Šī lidosta ir uzbūvēta uz milzīga ledāja. Vēljovairāk, Svalbāras lidosta plūc laurus kā vistālāk ziemeļos esošā lidosta. Ziemas periodā, lidostas teritoriju klāj sniegs un vienīgais, ko no gaisa var redzēt – lidostas ceļš, kurš pazūd līdz ar blakus esošajiem kalniem.

Qamdo bamda lidosta

2-2

Pirms pavisam neilga laika, šī lidosta tika gāsta no troņa kā pasaulē visaugstāk esošā lidosta. Taču par spīti tam, tā vēljoprojām darbojas un kalpo mazajai Tibetas pilsētiņai Kvamdo. Interesanti ir tas, ka lidostas skrejceļš ir neierasti garš – 5,7km. Jums noteikti radīsies jautājums – kāpēc tā? Šāds skrejceļa garums ir nepieciešams, jo lidmašīnas apstādināšana 4,4km augstumā ir daudz daudz grūtāka un sarežģitāka, nekā ierasts.